Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: ‘Belediyelerin üçte ikisinden fazlasını yöneten siyasi bir hareketiz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “Türkiye’de 1390 belediye var. Bunların 1041’i Cumhur İttifakı belediyelerinden oluşuyor. Biz belediyelerin üçte ikisinden fazlasını yöneten siyasi bir hareketiz.”

AK Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, partisinin Kırıkkale İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Burada Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Engin Pehlivanlı ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Yılmaz, ardından partililerle bir araya geldi. Yılmaz, 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimleri bundan 4,5 yıl önce, 2019 yerel yönetim seçimlerinin hemen ertesi günü, 1 Nisan 2019’da başlattıklarını belirterek, “Biz böyle bir siyasal geleneğin mensuplarıyız. Bizim diğerlerinden farkımız bu. Siyasi partilerin amacı siyaseti milletimize hizmet etmek için kullanmaktır, milletimize hizmet etmektir.” “Hizmeti siyasal iletişimin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz ve halkımızın talebi olarak hizmet alıyoruz. Bu hizmeti verirsek halkımıza faydalı olacağımızı ve ancak o zaman siyaseti oluşturmada başarılı olacağımızı düşünüyoruz. iletişim” dedi.

Yıllardır siyasi muhalifleri takip ettiğini belirten Yılmaz, belli meslek, mevki, rütbe gibi kavramları elde etmek için siyasete girdiklerini belirterek, “Muhalefetin hem 14 Mayıs’ta hem de 14 Mayıs’ta yaşadığı türbülans ve çatışma değil mi? 28 Mayıs bunun en güzel göstergesi. İstediğini söylüyor, o yok diye bazıları rahatsız oluyor, bazıları ‘değişime ihtiyaç var’ diyor. Bu belediye başkanının söyleyebileceği bir şey mi? ‘Böyle siyaset olmaz, biz yaparız’ diyor. Değişim lazım’ diyor ve ondan 3 ay önce genel başkanı cumhurbaşkanı olarak görevlendiriyor. Sonra parti başkanlığını kendisine çok yüksek görüyor.” dedi.

‘2024 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ’

AK Parti’nin 2,5 milyonluk büyük bir iktidar ordusuna sahip olduğunu belirten Yılmaz, “Bu bizim çok büyük bir hareket olduğumuzu gösteriyor. Türkiye’de 1390 belediye var. Bunların 810’u AK Parti’ye ait, 231’i de AK Parti’ye ait. Milliyetçi Hareket Partisi, Halk Partisi.” İttifak bizim ortağımızdır. Bunları topladığımızda 1041 tanesi Cumhur İttifakına bağlı belediyeler. Biz 1390 belediyenin büyük çoğunluğunu, üçte ikisinden fazlasını yöneten siyasi bir hareketiz. Şu anda AK Partili belediyelerde memur ve idari ekiplerde 12 bin kişi çalışıyor. Bu belediyelerde 250 bin belediye çalışanımız çalışıyor. “İnşaallah 250 bin çalışanı olan bir belediye ordumuz var. 2024 seçimlerine büyük bir güç olarak gidiyoruz. 2024 seçimlerine şimdiden hazırlandık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu