Haber

Dünya basınına yansıdı: Erdoğan seçmenine 200 TL nakit dağıttı.

İkinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandıklar kapanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı okulda geçirdiği anlar dünya basınına yansıdı. Oy kullandıktan sonra seçmenlerle bir araya gelen Erdoğan’ın para dağıttığı anlar da dünyaya servis edildi.

Reuters haberinde şu ifadelere yer verdi: “Erdoğan, yaklaşık 10 ABD doları değerindeki 200 TL’lik banknotları teslim etti ve kapı önünde sıraya giren yandaşlarının elini sıktı. Genelde dağıtan Erdoğan için de durum bu. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi özel günlerde çocuklara oyuncaklar verilmesi hareketi gelenek haline geldi.”

İngiltere merkezli The Guardian gazetesi ise “Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy kullandığı sandıkta para dağıttı. Görevdeki cumhurbaşkanı yandaşlarıyla tokalaşırken, 200 liralık banknotlar dağıttı.”

Söz konusu sahneleri okuyucularıyla paylaşan Almanya’nın Der Spiegel dergisi, Erdoğan’ın imajını şu sözlerle sundu: “Almanya’da düşünülemeyen Türkiye’de mümkün: Görevdeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre sonra sandık önünde yandaşlarına nakit dağıtıyor. oylama.”

Hindistan merkezli televizyon kanallarından WION, “Türkiye’de seçimler: Erdoğan, hukuka aykırı bir şekilde yandaşlarına nakit para dağıttı” manşetini attı. HABERLER)

keskin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu