Haber

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin cezalandırılmasını beklediklerini söyledi.

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Ziraat Türkiye Kupası’nda kupa törenine 5 yıldızlı formayla giden Fenerbahçe’ye Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) ceza vermesini beklediklerini söyledi.

Başkan Özbek ve Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı Erden Timur, kulübün stat isim sponsorluğuna ilişkin düzenlediği imza töreninde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Geçen dönem Türkiye Kupası törenine 5 yıldızlı formayla çıkan ve PFDK’ya transfer olan Fenerbahçe ile ilgili alınmama kararını nasıl değerlendirdiği sorusuna lider Özbek, “Bu sorunun muhatabı TFF olmalı. Yönetmeliğin dediği gibi değil, kendi bilgi ve iddialarına uygun bir formayla kupa töreni oldu, yönetmeliğin dediği gibi değil. Federasyon buna susarak cevap veremezdi.” dedi.

Herkesin uyması gereken kurallar olduğunu söyleyen sarı kırmızılı kulüp başkanı, “Ağzımızı açsak da, seyirci merdivene otursa da penaltıya basıyorlar. Bu kadar hassassanız kural ihlali yapan kurum, kişi, takım ayıramazsınız. Herkese farklı davranamazsınız. Merdiveni cezalandıran kurum bu konuda gereğini yapmalıydı. Yine de sizi buna davet ediyorum. Yönetmelikte yazanı yapın.” terimleri kullandı.

Timur: “İnsanlığı tanımayan her türlü insanla mücadele etmeye devam edeceğiz”

Başkan Özbek’in ardından söz alan Erden Timur, hukuksuzlukla mücadele edeceklerini söyledi.

Hukukun çok açık bir kavram olduğunu kaydeden Timur, “Açık bir kural ihlali var. Kasıtlı, doğaçlama yapılan bir kural ihlali var. Mevcut kural çok açık. Bunu uygulamamak, uygulamayanlar için de bir hukuksuzluktur. Hukuku tanımamak, insanlığı tanımamaktır. İnsanlık tarihinin hukukla bağı vardır. İnsanlığı tanımayanlarla mücadele etmeye devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Taraftarlarına bu konuda rahat olmaları gerektiğini söyleyen Timur, “Haksızlığın karşısındayız. Hukuksuzluğun sıradanlaştığı, kolaylaştırıldığı, kanunları çiğneyenlerin cezalandırılmadığı, haksızlık yapanların mağdur edildiği ortam, vatana, millete, vatana, geleceğimize ve geç kalanlara büyük zarar veriyor. Kimseyi bu zarara uğratmayacağız.” şeklinde görüş bildirdi.

karapurcekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu