Haber

İnşaat işçisi yangına müdahale etti: ‘Ağaçlar da can’

Bölgede bir şantiyede çalışan Muhammed Emin Güneş, Edirne’de otlakta çıkan yangının ağaçlara sıçramasını engellemek için zamanla yarışan itfaiye ekiplerine eline aldığı kürekle yardım etti. . Güneş, “Ağaçlara sıçratma tehlikesi olduğu için hemen buraya koşarak söndürmeye çalıştım. Sonuçta ağaçlar hayattır.

Edirne’nin Çavuşbey İlçesi’ndeki Gazimihal Köprüsü yakınında vatandaşların demiri parçalamak için yaktığı mobilyalardan sıçrayan alevler, çimenlik alanda yangına neden oldu. Kısa sürede bölgede büyüyüp geniş alana yayılan alevler, ağaçları da tehdit etti. Alevleri gören vatandaşlar durumu haber verince itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bu sırada yakındaki bir inşaatta işçi olarak çalışan Muhammed Emin Güneş, elinde kürekle söndürme çalışmalarına katıldı. Güneş, itfaiye ekipleriyle birlikte zamanla yarışarak alevlerin ağaçlara sıçramaması için bölgeyi dolaştırdı.

Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından konuşan Güneş, “Caddenin hemen karşısındaki inşaatta çalışıyorum arkadaşlar yangın çıktığını söylediler. Ben de sıçrama riski olduğu için hemen buraya koştum ve söndürmeye çalıştım. Burada ateş yakmışlar ama kimin yaktığını bilmiyorum, sonra ateş büyüdü. Ben de dayanamadım, o yüzden dayanamadım.” Türkiye’nin diğer bölgelerindeki yangınları televizyondan izlediğini ve çok üzüldüğünü ifade eden Güneş, “Sonuçta ağaçlar hayattır. Gerektiğinde gölgelerinde oturuyoruz, her şeyden faydalanıyoruz. Son zamanlarda Türkiye’de çok yangın görüyoruz. Ben de üzüldüm, yardım etmek için söndürme çalışmalarına katılmak istiyorum ama imkanım yok, üzülüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu