Haber

Sahte Sandıklar Ortaya Çıktı Doktor Kayıtsız Çalışıyor

Yeğenini Esenyurt’ta özel bir hastaneye götüren vatandaş, yaptığından şüphelenen doktordan kimlik göstermesini istedi. Bunun üzerine uydurma olduğu düşünülen doktor ile vatandaş arasında tartışma çıktı. Sakat olduğu düşünülen doktorun o hastanede sabıkasının bulunmadığı ve başka bir doktor adına çalıştığı öğrenildi.

Başhekim: “Bu adamı tanımıyorum”

Olay, dün gece Esenyurt’ta özel bir hastanede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Özgür Gündem isimli vatandaş, yeğenini kusma, ateş ve halsizlik şikayeti ile hastaneye kaldırdı. Muayene oldukları doktorun isminin sıraya girdiği doktorun isminden farklı olduğunu gören Gündem, daha sonra şahsın hareketlerinden şüphelenerek hastane kimlik kartını görmek istedi. Doktorunuzun bu isteği “Numara” Cevabı üzerine ikili arasında tartışma çıkarken, güvenlik ve sağlık görevlileri müdahale etmek istedi. O sırada tartışmaya dahil olan başhekim “Bu adamı tanımıyorum” Bunu söyleyince ortalık karıştı. Gündem, kısa sürede polis ekiplerine şahsın sahte doktor olabileceği bilgisini verdi. Ekipler olayla ilgili soruşturma başlattı.

Tartışma polis gruplarının gelmesiyle sona ererken, doktorun hastanede çalışmadığı öğrenildi. Hastanede başka bir hekimin damgasıyla yarı zamanlı çalışan kişinin kayıt dışı çalıştığı belirlendi. Yeğenini hastaneye götüren Özgür Gündem, doktora şikayette bulundu.

“Sekreter doktorun sorması gerekeni soruyordu”

Hastanede kendilerini muayene eden doktordan şüphelenen Özgür Gündem, “Yeğenimi özel bir hastaneye götürüp tedavi ettirmek istedim. Ateşi, kusması ve halsizliği vardı. Nazmi Uğur adında bir doktora girdik. Bize damga ve isim verirken oradaki hekimin hareket ve davranışlarından şüphelendik. Doktor adının Mehmet olduğunu söyledi. Rapor hazırlanırken Nazmi Uğur isimli bir hekimin adı verildi. Hastane kayıtlarına baktığımda Nazmi Uğur çok farklı biriydi, bizi muayene eden başka bir kişiydi. Kimliğini görmek istedim. Bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Başhekim gelince, “Ben bu adamı tanımıyorum” dedi. Bu yüzden polisi aradık. Karakola ifade vermeye geldik. Aslında doktor bizimle görüşmedi. Yanındaki sekreter hep ‘Kusma, ateşi var mı, nasıl?’ diye soruyordu. Doktor bizimle ilgilenmedi. O an şüphelendim. Sekreter, doktorun soracağı şeyi soruyordu. Bize teşhis koydu. Serum ve intravenöz enjeksiyon yapıldı. Domuz gribimiz olduğu söylendi. Hatta hastayı karakoldan çıktıktan sonra başka bir hastaneye götüreceğiz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu