Haber

‘TCG Bayraktar’ ve ‘TCG Sancaktar’ gemileri sahra hastanesi oldu

Milli Savunma Bakanlığı’na ait ‘TCG Bayraktar’ ve ‘TCG Sancaktar’ gemileri, Hatay’ın Payas MMK Metalürji Limanı’nda sahra hastanesi olarak depremzedelere hizmet veriyor. ‘TCG Bayraktar’ Gemi Komutanı Deniz Albay Lütfü Sezgin, şu ana kadar 700 yaralının tedavi altına alındığını söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı’na ait ‘TCG Bayraktar’ ve ‘TCG Sancaktar’ adlı 40 tank kapasiteli savaş gemilerine çok sayıda yardım aracı, kamyon ve iş makinesi yüklenerek Muğla’dan deprem bölgesine sevk edildi. İskenderun Limanı’na ‘TCG Sancaktar’, Payas MMK Metalürji Limanı’na ‘TCG Bayraktar’ yanaştı. Gemiler, iş makineleri ve tırlar tahliye edilerek acil servise dönüştürüldü ve bölgeden getirilen depremzedelerin yaralı ve hastalarına hizmet verilmeye başlandı.

‘TCG Bayraktar’ gemisinde görev yapan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Menteşe Devlet Hastanesi ve Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nden oluşan 145 kişilik grup, bölgelerden getirilen yaralılara müdahale etmeye başladı. 1 genel cerrah, 1 anestezist ve reanimasyon uzmanı, 1 kalp damar cerrahisi, 1 ortopedi uzmanı, 3 acil tıp uzmanı, 2 çocuk doktoru, çok sayıda gönüllü asistan, tıp öğrencisi ve hemşireden oluşan 145 ekipten 65’i acil hastalara hizmet verdi. Geriye kalan 80 kişi ise deprem bölgesine dağıldı.

‘TCG Bayraktar’ Gemi Komutanı Deniz Albay Lütfü Sezgin, şu ana kadar 700 yaralının tedavi altına alındığını söyledi. Albay Sezgin, milletin hizmetinde olduklarını vurguladı.

haber-finike.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu