Haber

Türkiye Okçuluk Federasyonu Güncel Antrenör Talimatları

Türkiye Okçuluk Federasyonu, para ve olimpiyat antrenörlerine yönelik “Antrenörlük Talimatı”nı güncelledi.

Türkiye Okçuluk Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, para okçuluk branşının Türkiye Bedensel Engelliler’e uygun olduğu belirtildi. Spor9 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Federasyonundan ayrılarak kendi bünyesinde faaliyetlerine devam ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada, antrenörlük için para ve olimpiyat branşlarında ayrım yapıldığı belirtilerek, “Ocak ayı itibarıyla açıkladığımız yeni antrenör yetiştirme talimatımız uyarınca antrenör sertifikalarında da ayrım yapıldı. Bağlı şubelerimizin mevzuat ve işleyişine uygun olarak 25-29 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek eğitimle “Para Okçuluk Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu ve ilk antrenör sertifikalarının alınmasıyla ayrım sürecimiz resmi olarak başlayacaktır. Cumhurbaşkanlığımızca verilecektir.” denildi.

Antrenör Yetiştirme Yönetmeliğinin ilgili maddesine göre Olimpiyat sporAçıklamada, federasyonlarında antrenörlük belgesi bulunan bireylerin paralimpik spor branşlarında bir defaya mahsus ve tek branşta kullanılmak üzere denklik alma hakkına sahip olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Okçuluk antrenörlük belgesine sahip olan ve para okçuluk branşında denklik almak isteyen antrenörlerimiz, Spor Bilgi Sistemi üzerinden kendi seviyelerindeki denklik başvurusunda bulunabileceklerdir. Bu denklik başvurusu sadece bireylere, Gençlik ve Spor Bakanlığınca açılan ilgili seviyedeki temel antrenman kursu ve sınavdan muaf olma hakkı Federasyonumuzca açılacak olan antrenör yetiştirme uygulama kursuna katılım zorunludur.Türk Fiziki Kurumu tarafından düzenlenen antrenör belgelerinin tamamı Engelliler Spor Federasyonu 2023 öncesi geçerliliğini sürdürecektir.Bu belgelere sahip antrenörlerimizin bir üst seviyeye geçebilmeleri için bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda temel antrenman ve uygulama kursu süreçlerine katılmaları gerekecektir. Bakanlığımızın Antrenör Yetiştirme Yönetmeliği ve Federasyonumuz Antrenör Yetiştirme Talimatı kararlarına tabi olacaktır.”

Açıklamada, geçici faaliyet programına uygun olarak yıl boyunca ulusal müsabaka ve etkinliklerin düzenlendiğine dikkat çekilerek, “Ulusal Kadro oluşturularak uluslararası temsil gerçekleştirildi ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları için 7 kontenjan hakkı kazanıldı. Oyunlar.” Onun sözleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu