Haber

Kocaeli’de 13 yaşında evlenen kız çocuğu 14 yaşında anne oldu

2015 yılında Kocaeli’de 13 yaşındayken evlenen kız, 14 yaşında anne oldu. Kızın hastanede doğum yapmasının ardından bebeğin babasına kamu davası açıldı. Şu anda 20 yaşında olan genç kız, “Bebeğim 2-3 aylıkken O.Ö.’den ayrılarak babamın evine döndüm. İlk evliliğimde hiçbir zorbalığa maruz kalmamıştım. Şikayet etmiyorum. Reşit olduktan sonra başkasıyla evlendim. Kızım şu anda 7 yaşında.”

Edinilen bilgiye göre, 2015 yılında 12 yaşındaki SB ve 16 yaşındaki O.Ö. Tanıştılar ve bir aşk ilişkisi kurdular. İddiaya göre O.Ö. Ailesiyle birlikte gelip SB istedi ancak baba, kızının yaşı küçük olduğu için evlenmelerini istemedi. SB iki kez evden kaçarak O.Ö’ye gidince, aileler bir yıl sonra 13 yaşındaki SB ile 17 yaşındaki O.Ö’nün düğününü yaptı. Çiftin bir süre sonra bebekleri oldu. SB hastanede doğum yaptı. Hastane yetkililerinin durumu bildirmesi üzerine O.Ö. Hakkında kamu davası açıldı. SB, doğumdan 2-3 ay sonra O.Ö’den ayrılarak babasının evine döndü.

“14 yaşında anne oldum”

“Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” iddiasıyla açılan davanın duruşmasına Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Tarafların avukatları salonda hazır bulunurken, SB ise adli görüşme odasından duruşmaya bağlandı. SB, Gebze Hukuki Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü psikoloğu eşliğinde ifade verdi. Yaşananları anlatan SB, “Şu an 20 yaşındayım. Sanık O.Ö.’yü komşumuz olduğu için tanıyorum. O.Ö. ile telefonda konuşmaya başladık ve birbirimize aşık olduk. O.Ö. ve ailesi gelip beni istedi ama 12 yaşımda olduğum için babam izin vermedi. Ben de O.Ö’ye kaçtım ama babam beni geri aldı. Bir yıl sonra 13 yaşımdayken. , Tekrar O.Ö’ye kaçtım. Evlenmek istediğimizi söyledik. İki kez evden kaçtığım için ailem evlenmemize izin verdi. Düğünümüz ben 13 yaşındayken İzmit’teydi. Oldu. Yaptık. evlenmeden önce cinsel ilişkiye girmiyorum. 14 yaşımda anne oldum ve kızım doğdu. Bebeğim 2-3 aylıkken O.Ö. ile ayrıldık ve babamın evine döndüm. İlk evliliğimde zora maruz kaldım, şikayetçi değilim. Reşit olduktan sonra diğeriyle evlendim. Kızım da “Artık 7 yaşına girdi” dedi.

Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. – KOCAELİ

ihsaniyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu